Lista przebojów nowinek techno na 2012

Autor: Girwan
19 stycznia 2012

Nie tak dawno zaczął się nowy rok a już wszelkiej maści analitycy prognozują co czeka nas w tym roku w zakresie nowinek technologicznych. Na co w poszczególnych miesiącach będą czekać miłośnicy gadżetów? Przygotowaliśmy krótkie kalendarium, które przybliży Wam najważniejsze naszym zdaniem produkty, które mają się ukazać w poszczególnych miesiącach 2012 roku. 

 
Luty – Playstation Vita
Ten miesiąc niewątpliwie należeć będzie do graczy i amatorów handheldów japońskiej firmy. Następcę Playstation Portale, wyposażono w uniwersalny multi-dotykowy ekran o przekątnej 5”. Dodatkowe wyposażenie, które znajdziemy na pokładzie PS Vita to: WiFi, modem 3G, dwie kamery, wyjście HDMI oraz nowy system przechowywania gier i filmów.  Kontrolę nad urządzeniem zapewnią dwa joysticki umieszczone po obu stronach konsoli.
 
 
Marzec – iPad 3
W rok po nowym modelu iPada, Apple zaproponuje swoim fanom kolejną, trzecią już wersję tego tabletu. Temperaturę oczekiwania podkręcają zapowiedzi informujące o nowej, wyższej rozdzielczości jaką ma zaproponować iPad 3. Jego posiadacze będą mogli cieszyć oczy obrazem w jakości 2048x1536 pikseli. Dodatkowo Apple zaproponuje nam nowy system podświetlenia, który niestety spowoduje wzrost grubości. Dodatkowym novum będzie przeglądarka Siri, która przy pomocy głosu będzie się kontaktowała z posiadaczem tego Gadżetu. Analitycy spodziewają się również, że w tym miesiącu Apple zapowie mini iPada z ekranem 7”.
 
 
Kwiecień – nowa wersja Androida 
W tym miesiącu fani systemu operacyjnego Google dla smartfonów mają otrzymać, nową wersję nazwaną Ice Cream Sandwich. Tego Androida znajdziemy na pokładach telefonów takich producentów jak: Samsung, Sony, LG czy HTC. Co będzie w nim nowego? Przede wszystkim ewoluować ma w interfejs komunikujący się z użytkownikiem za pomocą głosu. Prócz tego ma obsługiwać aparat fotograficzny z funkcją fotografowania panoramicznego oraz ma szybciej rozpoznawać twarz. Oczywiście zachowany zostanie dostęp do Android Market, w którym ma być jeszcze bogatszy wybór muzyki, programów telewizyjnych i filmów. Katalog dostępnych tam produktów powiększają nowi wydawcy, którzy przyłączają się do systemu Google. Jednym z nich jest Adobe, który ogłosił, że udostępni tam swoje wersje oprogramowania do obróbki zdjęć i klipów wideo.
 
 
Czerwiec - Google Tablet
Czerwiec to miesiąc, w którym Google chce zaproponować użytkownikom tabletów swój produkt.  Oczywiście z Androidem. Podczas gdy firma współpracuje nad rozwojem tego systemu z producentami smartfonów: HTC, Samsungiem czy LG, Google Phone produkowany ma być przez Motorolę, która w ubiegłym roku została wykupiona przez tego giganta.
 
 
Lipiec- wakacyjna oferta smartfonów
Wakacje to okres, w którym ludzie chcą bardziej niż zwykle zadbać o kontakt ze swoimi bliskimi, wyjeżdżającymi na letni wypoczynek. Dlatego to właśnie na lipiec producenci smartfonów postanowili przygotować ofensywę nowych modeli. Na rynku mają pokazać się iPhone 5, Blackberry i Samsung Galaxy 10 S3. Nowy model iPhona ma być jeszcze cieńszy niż jego poprzednicy. Jego grubość ma nie przekraczać 8 mm (dla porównania iPhone 4 i 4S miał grubość 9,3 mm). Ma również oferować większy o -,5 cala wyświetlacz. Na pokładzie znajdziemy również 12-megapikselowy aparat. Odpowiednią prędkość działania zapewni czterordzeniowy procesor nowej generacji. W tym czasie Samsung chce zaproponować smartfon z dwoma obiektywami, dzięki którym będzie można robić zdjęcia 3D. Większość smartfonów, które od tej pory będzie się pojawiać na rynku, będzie wyposażona w technologię NFC do wymiany danych oraz płatności bezstykowych.
 
 
Wrzesień – Apple TV contra Google TV
Targi CES 2012, które przybliżyły światu Google TV dały też zastrzyk informacji konkurencji, która nie śpi. Zanim jednak zebrane informacje zostały przeanalizowane, wcześniej Apple zapowiedział swoją kontrpropozycję – Apple TV. Telewizory pozwalające na odbiór tej platformy produkowane mają być w fabrykach Sharpa. Dostępne ekrany mają mieć przekątną do 50”. Oprócz tradycyjnych kanałów, na tej platformie dostępna będzie również bramka medialna, która zapewni dostęp do materiałów wideo zamieszczanych w sieci: Youtube, VOD itp. System synchronizacji ma pozwalać na szybki transfer programów i filmów na iPada lub iPhona. W dowolnym momencie będziemy mogli przerwać oglądanie i od tego samego momentu kontynuować oglądanie na kolejnym urządzeniu. Prawdopodobnie, chociaż nie jest to informacja potwierdzona, Apple zaimplementuje w swojej platformie przeglądarkę Siri z systemem rozpoznawania głosu. 
 
 
Październik – Windows 8
Dziesiąty miesiąc tego roku to czas premiery kolejnej wersji systemu operacyjnego Microsoftu. Czy będzie on tak dobry jak XP czy tak zły jak Vista? Miejmy nadzieję, że nie rozczaruje tak jak „siódemka”.  Pierwsza wersja ukazać się ma już co prawda w kwietniu, lecz to październik został ustalony jako miesiąc premiery. Microsoft podszedł do nowego systemu ambitnie projektując go na nowo od podstaw. Dzięki temu ma on działać płynniej, szybciej. Inspiracją do jego stworzenia był Windows Phone, który pozwala na obsługę ekranów dotykowych. Microsoft postanowił skupić się w tym systemie na ułatwieniu dostępu do sklepów internetowych oraz obrazach. Zainstalowana kamera ma rozpoznawać użytkownika, a komputer ma być odblokowywany przez odpowiednie gesty. Widać tu wyraźny wpływ kontrolera Kinect z konsoli Xbox 360.
 
 
Listopad – znów japończycy – Nintendo Wii U
Nowa wersja konsoli Wii ma ukazać się na krótko przed Świętami Bożego Narodzenia. Co zaoferuje? Obraz w rozdzielczości 1080p i nowy kontroler. Tym razem będziemy mogli sterować przy pomocy 6.2” tabletu, który zostanie wyposażony w odpowiednie przyciski sterujące, akcelerometr, głośniki i mikrofon. Dzięki temu, nawet po wyłączeniu monitora będziemy mogli kontynuować swoje wirtualne eskapady w świecie gier komputerowych. Co więcej, pozwoli on na połączenia wideo. Oczywiście nowa konsola będzie kompatybilna z akcesoriami z poprzedniej wersji: Wiimote, Nunchuk czy Balance Board.
 


blog comments powered by Disqus