Recenzja słuchawek Cresyn C501S


Data publikacji artykulu: 30 marzec 2011
Sprzęt testował: Girwan

 

Każdy użytkownik komputera stacjonarnego prędzej czy później zaopatrzy się w słuchawki, które pozwolą mu cieszyć się dźwiękami nie przeszkadzając innym. Na naszym rynku oprócz takich marek jak Creative, Logitech czy Philips nie mogło zabraknąć firmy Cresyn. Postanowiliśmy przyjrzeć się jej produktowi oznaczonemu jako model 501S.

Jak przystało na tego typu gadżet, jest on odpowiednio eksponowany na półce sklepowej. Pudełko z białymi słuchawkami na złotym tle z daleka jest widoczne dla potencjalnego kupującego. Po rozpakowaniu możemy bliżej przyjrzeć się wykonanemu z tworzywa kabłąkowi i nausznikom z umieszczonymi w nich głośnikami. Słuchawki podłączane są poprzez port USB, co od razu ogranicza ich zastosowanie w zasadzie tylko do komputera. Szybko też rzuca się w oko mały rozmiar nauszników, co może być mało komfortowe dla graczy zaawansowanych wiekowo. W mojej opinii są to dwa całkiem spore ograniczenia tego modelu.

Osoby, które znają trochę ofertę Cresyna zauważą, że C501S wzorowane były na modelu HP500. Doposażono je w kilka dodatków, które powinien posiadać sprzęt dedykowany graczom. Mamy więc mikrofon, który pozwoli komunikować się z innymi fanami elektronicznej rozrywki, i mamy złącze USB - o którym już pisałem – pozłacane, dzięki czemu dźwięk nie traci na jakości. Na przewodzie umieszczono regulator poziomu dźwięku, mamy więc wszystko to, co powinno być w takich słuchawkach. Czym więc mogą one przekonać do siebie?

Sama konstrukcja kabłąka wydaje się prosta, użyję nawet określenia surowa. Brak tutaj łagodnych, miłych dla oka krzywizn. Zamiast tego dominują proste kształty, które jednak tworzą pewien specyficzny styl. Na pewno przypadnie on do gustu miłośnikom nowoczesnych kształtów. Pałąk został podzielony w połowie zawiasem, który umożliwia jego złożenie na czas transportu. Nie musimy się martwić, że słuchawki zajmują dużo miejsca, lub że uszkodzą się podczas podróży. Oczywiście wielkość słuchawek jest regulowana dzięki wysuwanym elementom kabłąka. Ruchomy mikrofon pozwala na umieszczenie go w wygodnej dla nas pozycji. Zamocowano go na elastycznym przedłużeniu, dzięki czemu nie grozi nam jego połamanie. Ruchome nauszniki pozwalają dobrać właściwą pozycję słuchawek na głowie. Warto zwrócić uwagę na poduszki, które otaczają głośniki. Ich zadanie to zarówno zapewnienie komfortu naszym uszom, jak też izolowanie dźwięków otoczenia. Jednak ich rozmiar powoduje, że osoby dorosłe nie mają co liczyć na wyciszenie świata zewnętrznego. Co więcej, z uwagi na małą elastyczność kabłąka, niektóre osobym mogą czuć dyskomfort spowodowany naciskiem nauszników na uszy.

Niestety, pomimo profesjonalnego wykonania słuchawki mają pewien mankament. Zastosowany potencjometr nie pozwala na całkowite wyciszenie słuchawek. Nawet przy maksymalnym ściszeniu wydobywa się z nich dźwięk. Również przesunięcie potencjometru na maksymalną głośność nie powala na nogi. Wydobywający się z głośników dźwięk mógłby być głośniejszy. Z drugiej strony to miło, że producent dba o nasz słuch i nie przeciąża go.

Kiedy już zdecydujemy się na założenie słuchawek i podłączenie ich do komputera możemy się spodziewać dźwięku o bogatym, kolorowym tle. Głębokie, aksamitne tony zapewnią nam przyjemność słuchania i … oczywiście grania. Jakości dźwięku nie można nic zarzucić.


Oceny

 Wygląd: 3.5/5
 Wykonanie: 4/5
 Obraz:
 Dźwięk: 4/5
 Funkcje:
 Instrukcja:
 Stosunek ceny do jakości: 3.5/5/5
 Ogólnie: 4/5


Plusy:
  • dwustopniowy mechanizm składania
  • design
  • wykonanie nauszników

Minusy:
  • mała różnica w głośności uzyskiwana na potencjometrze
  • mały rozmiar nauszników
  • mała elastyczność pałąka

Podsumowanie:

C501S nie jest przeznaczony dla melomanów, dlatego oni powinni zaopatrzyć się w któryś z dedykowanych dla nich modeli. Gracze i zwykli śmiertelnicy korzystający z komputerów stacjonarnych mogą zaopatrzyć się w te słuchawki pod warunkiem, że odpowiada im zaproponowany przez Cresyn design i nie będzie im przeszkadzała mała różnica dźwięku uzyskiwana na potencjometrze wykorzystanym w tym modelu. Zaletą na pewno jest dwustopniowy mechanizm składania, który pozwala złożyć słuchawki w zwartą bryłę. Moim zdaniem jednak cena (ok 160 zł), jaką mamy zapłacić za te słuchawki, w porównaniu do tego co oferują jest trochę wygórowana. Biorąc jednak pod uwagę, że są one dedykowane graczom komputerowym to i tak cena jest przystępna.

Dziękujemy firmie Multimedia Intelligent Products za wypożyczenie słuchawek do testówblog comments powered by Disqus